Renginiai Vilniuje - kas pasikeitė po karantino sušvelninimo?

Renginiai Vilniuje - kas pasikeitė po karantino sušvelninimo?


Vasaros pradžioje Vyriausybei patvirtinus 6-ąjį karantino švelninimo etapą pramogų ir linksmybių išsiilgę šalies gyventojai plojo rankomis - atvirose erdvėse organizuojamuose renginiuose buvo leista lankytis iki trijų šimtų žmonių, uždarose patalpose vykstančiuose susibūrimuose - šimtui žmonių, užtikrinant tarp jų bent 2 metrų atstumą.

Ir nors vėliau šie limitai buvo didinami, jie iki šiol nėra stulbinantys. Vis dėl to, renginiai Vilniuje, atrodo, aktyviai sugrįžo į prieš karantinines vėžes - vieni šiek tiek pakeitė formatą ir iš gyvų renginių virto virtualiais, kiti apribojo žmonių kiekį ir, panašu, susilaukė dar didesnio žmonių susidomėjimo nei buvo galima tikėtis.

Daugelis renginių organizatorių baiminosi, jog po ilgai trukusios saviizoliacijos žmonės baiminsis grįžti prie senų įpročių ir vengs dalyvauti dideliuose susibūrimuose, ypač, kuomet tai nėra būtina. Vis dėl to, analizuojant renginių organizatorių pateikiamus skaičius, gyventojai nesibaimina ir drąsiai grįžta prie išsiilgtų pramogų.

Kita vertus, pastebima ir nauja tendencija - vis dar sparčiai augantis virtualių renginių populiarumas. Statistika rodo, jog  virtualių renginių skaičius išaugo bene dvigubai, lyginant su tokių renginių skaičiumi tuo pačiu laikotarpiu pernai. Tokio augimo priežastis suprantama - nemaža dalis gyventojų vis dar baiminasi dalyvauti žmonių susibūrimuose, rūpinasi savo ir savo artimųjų sveikata.

Visgi renginių organizatoriai ramina, kad baiminis nėra ko. Pasak jų, svarbiausia pasirūpinti saugumu. Renginiai Vilniuje tuo pasižymi ypatingai - pastebima, kad jų organizatoriai atsakingai laikosi visų saugumo reikalavimų, t.y. renginiuose netrūksta rankų dezinfekavimo priemonių, žmonėms primenama laikytis saugaus atstumo, į kai kuriuos renginius vis dar įleidžiama tik dėvint kaukes ir rekomenduojama jų nenusiimti viso renginio metu.

Šiuo metu aktyviai kalbama apie antrąją viruso bangą. Tai verčia susimąstyti ar ir vėl neteks ilgų mėnesių praleisti namuose be kultūrinių renginių, bendravimo ir pramogų. Tokios prognozės ir baimės neleidžia atsipalaiduoti renginių organizatoriams - jie taip pat baiminasi, kad vos įsibėgėjęs renginių lankomumas gali ir vėl staigiai smukti žemyn. Visgi labai nerimauti neverta - renginiai Vilniuje ir toliau vyks, gyvai ar virtualiai, tačiau sprendimas tikrai bus rastas.

Close Menu